Gaz w samochodzie - Wywiad Gaz w samochodzie - Wywiad

Wywiad z Januszem Laszczakiem i Robertem Leszczyńskim właścicielami AUTO-GAZ BESKIDPyt.: Czy opłaca się założyć instalacje gazową do samochodu?

Odp.: Tak. Z dwóch powodów. Pierwszy; z przyczyn ekonomicznych. Gaz jest na dzień dzisiejszy trzykrotnie tańszy od benzyny. Drugi powód to,silnik zasilany gazem zużywa się znacznie wolniej niż zasilany benzyną.

Pyt.: Dlaczego ?

Odp.: Gaz nie rozpuszcza oleju, w związku z czym tłoki ,pierścienie pracują cały czas na tzw. filmie olejowym przez co nie wycierają się i nie powiększają luzów między tłokiem a cylindrem. Pozwala to zachować żądaną przez producenta kompresję w silniku. Poza tym gaz spala się dużo płynniej dzięki wyższej liczbie oktan "110" od benzyny przez co osprzęt silnika tj. łańcuszek czy pasek rozrządu, alternator itp. też zużyje się znacznie wolniej.

Pyt.: Czy można założyć gaz do samochodów starszych o przebiegu np. powyżej 100 tys.km ?

Odp.: Nie ma żadnych przeciwwskazań jeżeli silnik ma odpowiednią kompresję i nie spala się nadmiernie olej.

Pyt.: Czy samochód traci na mocy po zamontowaniu instalacji gazowej.?

Odp.: Przy prawidłowo dobranej i dobrze zamontowanej instalacji gazowej , różnica mocy nie powinna być większa niż 15% - a wynika to głównie z mniejszej wartości opałowej gazu w stosunku do benzyny.

Pyt.: Co można powiedzieć na temat bezpieczeństwa zamontowanej instalacji gazowej w samochodach.?

Odp.: Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo instalacje gazowe posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa europejskie jak i krajowe, które zezwalają na dopuszczenie pojazdu do ruchu po przeglądzie technicznym na stacji kontroli pojazdów.

System instalacji gazowej posiada szereg zabezpieczeń mechanicznych i elektrycznych, które czynią ją bezpieczniejszą od układu benzynowego.

Pyt.: Czy systemy gazowe potrafią sprostać nowoczesnym systemom elektronicznym w dzisiejszych samochodach i jak się to ma do ekologii ?

Odp.: Systemy gazowe są także przez cały czas ulepszane, a potwierdzeniem tego jest system sekwencyjnego wtrysku gazu do poszczególnych cylindrów silnika co pozwala na znaczne zmniejszenie toksyczności spalin i lepszą dynamikę pojazdu. Nasza umiejętność poparta wieloletnią praktyką ,licznymi szkoleniami, wysokiej klasy sprzętem pozwalają na montaż instalacji gazowej w samochodach wyposażonych w wielopunktowy wtrysk paliwa, kolektory plastikowe, 6,8,12 cylindrowe silniki.

Pyt.: Jakich problemów można się spodziewać po zamontowaniu instalacji gazowej.?

Odp.: Głównym nie domaganiem w pracy instalacji gazowej jest świeca zapłonowa, przewody wysokiego napięcia filtr powietrza. Poza tym duży wpływ na prawidłową pracę instalacji gazowej ma jakość gazu. I tu chcemy polecić użytkownikom pojazdów wyposażonych w instalację gazową kilka stacji firmy DIVER , które sprzedają paliwo LPG bardzo dobrej jakości, w korzystnych cenach z kartą stałego klienta. Potwierdzeniem tego są nasze doświadczenia z wyżej wymienioną firmą gdyż wszystkie zamontowane auta tankujemy na stacjach firmy "DIVER" mieszczących się w Bielsku-Białej przy ulicy Trakcyjnej ( boczna ul.Warszawskiej ) w Świętoszówce i w Łodygowicach.


Dlaczego Gaz? Dlaczego gaz?
Poszukiwania paliw alternatywnych zastępujących benzynę czy olej napędowy jawią się ostatnio jako konieczność wobec stale rosnących cen tych paliw i wciąż ostrzejszych wymagań ekologicznych. Jest bowiem faktem niezaprzeczalnym, że są one tańsze i mniej uciążliwe dla otoczenia niż najpopularniejsze obecnie paliwa silnikowe... czytaj całość »

Wyjaśniamy nurtujące fakty Wyjaśniamy nurtujące fakty
W związku z coraz to większym zainteresowaniem "Samochodowymi Instalacjami Gazowymi" pragnie wyjaśnić nurtujące fakty...

Szybki rozwój benzynowych układów zasilania ,wymuszony coraz ostrzejszymi normami emisji substancji toksycznych, powoduje wiele kłopotów, jakie muszą rozwiązać konstruktorzy instalacji gazowych... czytaj całość »

Nasze realizacje Nasze realizacje
Galeria zdjęć naszych realizacji

zobacz całość »

Utrzymanie strony i pozycjonowanie: Bielska Fabryka Stron | Projekt i wykonanie: Sati.pl