Nowoczesne SUVy Toyoty – jakiego wybrać?

Toyota to marka, która od zawsze słynęła z innowacji i świetnych rozwiązań poprawiających komfort jazdy. W przypadku SUV-ów tego producenta, sytuacja wygląda tak samo. Wszystkie są świetnymi samochodami i trudno wybrać spośród nich najlepszy model. Sprawdźmy, czym dokładnie się różnią!

Nowa Toyota Corolla Cross – kompaktowy SUV do miasta

Corolla w wersji crossoverowej stanowi idealne połączenie miejskiego samochodu ze stylistyką i wygodą SUVa. Sportowy design i bardzo dobre osiągi sprawiają, że jest w stanie poradzić sobie dobrze na każdej drodze. 

Czym dokładnie charakteryzuje się nowa Toyota Corolla Cross? To auto dysponuje wydajnym hybrydowym silnikiem dostępnym w wersji 1.8 lub 2.0. W tym drugim przypadku może pochwalić się mocą maksymalną wynoszącą aż 197 KM. Zapewnia to doskonałą dynamikę jazdy przy zapewnieniu bardzo niskiego średniego zużycia paliwa.

Warto zaznaczyć, że jest to najtańsze auto w segmencie SUV-ów Toyoty. Czyni to z niego doskonały wybór dla wszystkich kierowców, którzy nie chcą wydawać bardzo dużej ilości pieniędzy na zakup nowego samochodu.

Nowa Toyota Corolla Cross zachwyca także pod względem technologicznym. W pojeździe wykorzystano zaawansowane systemy, które znacząco przyczyniają się zarówno do zwiększenia komfortu jazdy, jak i bezpieczeństwa. 

Nowa Toyota RAV4 – wszechstronność i niezawodność

RAV4 to model dla tych kierowców, którzy lubią wyróżniać się na drodze. To samochód, który łączy w sobie najlepsze rozwiązania SUV-ów i oryginalne oraz nowoczesne podejście do designu.

Na szczególne wyróżnienie zasługują jego osiągi techniczne. Nowa Toyota RAV4 stawia na rozwiązania hybrydowe, które gwarantują niskie średnie zużycie paliwa nieprzekraczające 6 litrów na 100 kilometrów. Silnik wykorzystany w aucie ma pojemność 2.5 co przekłada się na oszałamiającą moc maksymalną na poziomie 218 KM. Pomimo dużej masy pojazdu, zapewnia to przyspieszenie 0-100 km/h w czasie wynoszącym zaledwie 8,4 sekundy.

Podobnie jak w przypadku Corolli, nowa Toyota RAV4 jest naszpikowana nowoczesną technologią wspomagającą kierowcę i dbającą o jego bezpieczeństwo. Dzięki temu nawet osoby niemające doświadczenia w kierowaniu większymi autami poczują się w środku w pełni komfortowo i nie będą mieć problemu z przyzwyczajeniem się do nowego stylu jazdy. 

Nowa Toyota Highlander – na każde wyzwanie

Highlander to pełnoprawny i duży SUV, który wyróżnia się pod każdym względem. To największe ze wszystkich omawianych aut, które może pomieścić w środku nawet 7 osób. Pojemność bagażnika dla tego modelu wynosi aż 1909 litrów. 

Nowa Toyota Highlander to także najlepsze osiągi. Hybrydowy silnik o pojemności 2.5 dysponuje mocą wynoszącą 248 KM. Gwarantuje to wysoką dynamikę jazdy w każdych warunkach drogowych. Pozwala to także na holowanie przyczepy o masie do 2 ton.

Co ważne, nowa Toyota Highlander jest też najdroższa z trzech omawianych modeli. Z tego powodu polecamy ją najbardziej zapalonym motoryzacyjnym fanom, którzy będą potrafili w pełni wykorzystać jej możliwości i cieszyć się z każdej sekundy jazdy!